NOVINKY Běhu

11.05.2013 14:37

Ve Výsledcích je již možné stáhnout oficiální výsledky letošního ročníku. Závodu se letos zúčastnilo 140 běžců, v hlavní kategorii startovalo 36 závodníků. Vítězem mužské kategorie je Jirka Vavruška a ženské Helena Erbenová. Oba překonali loňské traťové rekordy. Děkujeme všem závodníkům za účast a zároveň se omlouváme za opožděné vyhlašování dětských a žákovských kategorií (do příštího roku zapracujeme na urychlení zpracování výsledků). Závody proběhly za příjemného polojasného počasí. Fotky již naleznete ve Fotogalerii.

10.05.2013 11:04

Organizačně je sobotní závod připraven, dnes budeme připravovat prostor startu a cíle a značit tratě. Počasí slibuje ideální běžecké podmínky bez deště s teplotou okolo 15 stupňů. Srdečně zveme všechny běžce. Občerstvení zajištěno, každý malý závodník obdrží v cíli účastnickou tatranku. Pro nejlepší je připraveno 24 sad medailí ve všech kategoriích. Nejlepší muž a žena v hlavní kategorii obdrží poukaz na zájezd v hodnotě 2 000 Kč od CK NECKERMANN.

04.05.2013 07:51

Účast v hlavním závodě na 9 km přes Tanvaldský Špičák nám přislíbil loňský vítěz a reprezentant v běhu na lyžích Dušan Kožíšek a loňská vítězka Míša Balatková.

04.05.2013 07:44

Sníh na sjezdovkách nám již téměř roztál a tratě jsou v dobrém stavu. Jediná místa, kde se poběží po sněhu budou přeběhy sjezdovek v hlavní kategorii a to v délce cca 50 m. Přes Mariánské schody spadl velký strom, který leží ve výšce cca 1,2 m a vznikla nám tak působivá přírodní překážka. Závod je již organizačně perfektně připraven a nyní jen všichni doufáme, že se dobře vyvede i počasí na příští víkend.

27.03.2013 13:35

Přihlášky pro letošní ročník jsou již spuštěny. Všechny informace najdete v propozicích.

19.03.2013 14:51

 

Tak zase jeden neplánovaný běh ... to takhle sedím u compu a koukám na Běhej.com, co se kde běží o víkendu za závody. U nás v blízkém okolí jsou v kalendáři tři akce, dva závody odněkud někam ... ale co pak s autem ... to nezbývá, než se vracet po svých a to se mi moc nechce. Ale ... Běh přes Tanvaldský Špičák je na okruhu, tedy start-cíl na stejném místě. To by bylo pěkné, podle mapky slušné kopce ... to já rád. Chvíli se přemlouvám, že ne ... v plánu mám už jen jeden závod na konci měsíce, ale vlastně ... proč ne ! A je to.

V propozicích čtu, že je to první ročník ... no bezva, to tam bude pár "profíků" od pořadatelů, nějací místní lyžaři (to je zdejší tradice) ... a pak já. Slušně zaděláno na to být poslední, obzvlášť, když kategorie vetránů je už od 40-ti let. Ale co, aspoň se proběhnu po pěkné trati (většinu znám z biků).

 

V areálu startu stojí tak dvě desítky aut a nebýt různých žáků a dorostenců, bylo by tu žalostně prázdno ... "vždyť jsem to říkal".

 

Prezentace, oblíct, rozběhat a stojím na startu ... 3,2,1, start ... a jsem úplně poslední ... "vždyť jsem to říkal". Naštěstí první dva kilometry vedou přímo po sjezdovkách až na vrchol Tanvaldského Špičáku. Tam se mi podaří pár míst "urvat", ale ..nevím, nevím ... moc jich asi není. Zdá se, že po nějakých dvou či třech kilometrech jsou karty v mém okolí rozdány ... a ještě 6 do cíle. Trať je hodně členitá, kameny, kořeny, nahoru dolu. Když se cesta trochu narovná, mám na dohled maníka, ale ne a ne se k němu dostat. Letí jak střelenej ...

 

Špičák je za námi a blíží se druhá perlička - Mariánské schody. Ač jsem téměř místní, nikdy jsem tam nebyl. A protože startovné z akce má být věnováno právě na obnovu oněch schodů, jde zřejmě o nějakou místní specialitu. A taky že ano ... z cesty se prudce odbočí mezi dvěma malými patníky, cesta se zlomí nahoru, chvíli po kořenech a pak to přijde. Foto napoví ...

Chvíli se snažím po schodech běžet, ale to se fakt nedá ... tak aspoň po dvou, ale nebere to konce ... schody míří do nebe ! Pot ze mě leje jedním proudem ... konečně vrchol.

 

K chlapíkovi, co ho celý závod pronásleduju, jsem se na konci schodů dostal na 20 metrů, ale jen se to rozběhne, je to zase stovka. Kruci ... vypadá taky na dědka .. to by bylo jedno místo v kategorii. Nevím jestli se probudil soutěživý duch a nebo jsem úplný magor, ale snažím se ze všech sil běžce dohnat. Poslední kilometr ... trochu se to zkracuje. Poslední zatáčka a zbývá tak 200 metrů seběhu po černé sjezdovce ... najednou jsem chlapíkovi za zádama ... z kopce mu to nejde. Myšlenka jako blesk ... Stín ... a je za mnou ! Jenže nechce se vzdát a tak se z posledních desítek metrů stává dokonalý sprint a ještě z kopce. Cíl ... bezva ... utekl jsem mu o dvě desetiny vteřiny. Ego zvítězilo ! Soupeř mi podává ruku a ptá se na mé duševní zdraví ... děkuji, ještě to jde !  (Říká přesně: "Ty seš teda blázen ...")

 

Celkem 27 závodníků, 13. místo celkem a 5. v kategorii, 9 km, 51:39, 5:44/km, vítěz Dušan Kožíšek - lyžař běžec ("vždyť jsem to říkal"), držitel několika medajlí z Mistrovství světa. Jo ... a jedno prvenství, o které jsem opravdu nestál ... byl jsem nejstarším účastníkem závodu (to je děsivé).

Ale ty schody ... to byla fakt pecka ... dle mého GPS  stoupání na schodech mělo 39% !!

 

Po závodě jsem zapátral na netu, takže na závěr malá encyklopedická vsuvka:

 

Čertovy, svaté nebo Mariánské schody:

Ve východní části Mariánské Hory bylo v prudkém kopci postaveno na 300 schodů z nahrubo otesaného žulového kamene. Schody spojují městys Desná a Mariánskou Horu. Místo, kde schody začínají, je označeno dvěma stojícími kameny asi 40 cm vysokými.

Říká se, že schodů bylo stejně jako dní v roce. To pramení z pověsti, která praví, že každý den čert položil jeden kámen. Proč ovšem čert stavěl schody se neví.

Skutečnost je taková, že schody byly postaveny původními osadníky Mariánské Hory, kteří si takto podstatně zkrátili cestu do oblasti Bílé Desné, kde se nacházelo nespočet brusíren skla a pil.

Převzato z blogu 

https://kotouc01.blogspot.cz/2012/10/marianske-schody.html

 

08.03.2013 15:56

2. ročník Běhu přes Tanvaldský Špičák se uskuteční v sobotu 11.5.2013

06.10.2012 20:11

 

V sekci Výsledky a Fotogalerie můžete již teď nalézt své výkony z dnešního Běhu, kterého se zúčastnilo 69 závodníků. Hlavní závod na 9 km zvítězil dvojnásobný medailista z MS v běhu na lyžích Dušan Kožíšek a v ženách domácí "Albrechtická" Míša Balatková. Ocenění si ovšem zaslouží všech 27 závodníků hlavní kategorie, kde trať vedla velkým převýšením přes Tanvaldský Špičák a Mariánské schody. Výtěžek ze startovného a občesrstvení ve výši 3090 Kč použijeme v příštím roce na obnovu Mariánských schodů.

Jan Novák - ředitel závodu

05.10.2012 08:34

 

Srdečně zveme všechny na sobotní Běh přes Tanvaldský Špičák. Organizačně je vše připraveno, dnes budeme značit tratě a prostor startu a cíle. Pro nejlepší závodníky máme připraveny hodnotné ceny od firem ALBI snowsport a VESPO, navíc každý malý závodník dostane čokoládovou medaili. Za celý organizační tým se těšíme na vaši účast.

Jan Novák, ředitel závodu

02.10.2012 21:10

Účast v hlavním závodě na 9 km přislíbil dvojnásobný medailista z MS v běžeckém lyžování Dušan Kožíšek a držitel nejdelšího českého letu na lyžích Antonín Hájek. Přijďte s nimi změřit své síly, sobotní závod je připraven.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5