o.s. Jizerské Albrechtice

Občanské sdružení vzniklo z iniciativy občanů a podnikatelů v Albrechticích v Jizerských horách. Rádi bychom zpestřili život v obci tak, aby to bavilo nejen nás občany, ale také návštěvníky naší obce. Chtěli bychom pomoci turistickému ruchu v obci.

AKCE pro rok 2014

1. INFOCEDULE Poznej Albrechtice

Aktivně pokračujeme na projektu Poznej Albrechtice - INFOCEDULE mapující zajímavá místa v Albrechticích a blízkém okolí. V letošním roce budeme osazovat ceduli  Mariánské schody, Lesní divadlo a Muzea hraček v Jiřetíně. Do současné doby jsme realizovaly cedule u prodejny potravin, v sedle Špičáku, u Protržené přehrady a kostela . Dále bychom rádi celou naučnou stezkou označili značkou fialový kruh s bílým okrajem. Vyznačení trasy je na mapě Albrechtice označeno fialovýma puntíkama.

2. BĚH přes Tanvaldský Špičák

V sobotu 7.6.2014 uspořádáme sportovní akci Běh přes Tanvaldský Špičák

Zveme Vás na přespolní běh. Máme připravenu i jednoduchou trať 3000 m pro běžce, kteří si nevěří na trať hlavního závodu, která povede přes vrchol Tanvaldského Špičáku a Mariánské schody. Výtěžek akce půjde do fondu na opravu Mariánských schodů.

3. Oprava Mariánských schodů

V letošním roce shromažďujeme podklady k akci na opravu Mariánských schodů. Rádi bychom citlivě opravili tuto zajímavost Albrechtic. Jednalo by se o opravy jednotlivých poškozených schodů, vyčištění stezky, osazení zábradlí, které zapadne do rázu krajiny a osazení stezky od Desné i Mariánské hory Infocedulí popisující historii místa. Samotná realizace by měla začít v roce 2013 po shromáždění všech podkladů, povolení a vyměření. V souvislosti s opravou chystáme sbírku "Kup si Mariánský schod", která by měla pokrýt financování akce.

4. ROZVOJ běžeckého lyžování v Albrechticích

Rádi bychom v tomto roce vyvolali diskuzi o podpoře běžeckého lyžování v naší obci. Rádi bychom vybudovali pravidelně upravovaný okruh pro běžecké lyžování vhodný zejména pro rodiny s dětmi. Dále rozšíření parkoviště u nástupního místa na Jizerskou magistrálu a pravidelnou údržbu úseku Mariánská Hora - Knejpa, popř. propojení celé oblasti Albrechtice - Desná - Josefův Důl - Knejpa pravidelnou údržbou.

5. Mikulášská taneční zábava

Zorganizujeme pravidelnou taneční zábavu pro dospělé

partner o.s. Jizerské Albrechtice