Novinky ve skiaréně Jizerky

02.11.2012 15:26

 

S jedním skipasem do Jizerek

Novinky pro zimní sezónu v Jizerských horách

Rozšíření dojezdu a prodloužení dětského vleku na Tanvaldském Špičáku II

Nové zázemí půjčovny a lyžařské školy na Tanvaldském Špičáku II

Nový snowpark Loučky na Severáku

Novinky v gastronomii

Jizerky CARD

    Letošní lyžování v Jizerských horách bude zase o krůček pohodlnější. Díky novému odbavovacímu systému v Bedřichově budou propojeny všechny tři hlavní ski areály v Jizerkách, a to Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov, jedním skipasem. Majitelé skipasů budou moci opět bezplatně využít skibus, který bude letos nově jezdit mezi všemi ski areály a bude posílen o polední spoj. Mezi další novinky se řadí například úpravy na Tanvaldském Špičáku II, snowpark Loučky na Severáku, měřený úsek sjezdovky u Arniky na Severáku, nebo nové gastro zázemí na Tanvaldském Špičáku. Propojené ski areály nabídnou lyžařům 17 km sjezdovek.

Jizerské hory poodkrývají před nadcházející zimou novinky. „Mezi nejzásadnější patří sjednocení odbavovacího systému ve všech třech areálech. Lyžaři tak budou moci na jeden skipas využívat sjezdovky v Bedřichově, Severáku nebo Tanvaldském Špičáku. Celkem se jedná o 17 km sjezdovek. Předpokládáme, že to uvítají hlavně ti, kteří do Jizerských hor míří na více dní,“ říká Petr Bažant a dodává, že dlouhodobě pracují na dostatečné pestrosti sjezdařských tratí. „Zatímco Bedřichov a Severák jsou jednoznačně ideální pro rodinné lyžování, na Tanvaldském Špičáku si dobře zalyžují i náročnější lyžaři.“

Druhou zásadní novinkou jsou modernizace ve ski areálu Tanvaldský Špičák. „Kromě rozšířeného dojezdu, prodloužení dětského vleku a nového zázemí půjčovny a lyžařské školy na Špičáku II, prošly renovací restaurační zařízení. Na vrcholku Špičáku mohou lyžaři využít buď nový bufet s novou restaurací v rozhledně nebo vyzkoušet zrenovovaný interiér Ski Chaty. U dolní stanice lanovky byl upraven interiér chaty Krmelec. K dispozici jsou zde také nové toalety,“ vypočítává novinky Bažant. 

Rodiče s dětmi se mohou opět těšit na přátelský Severák. K dispozici bude stejně jako roky minulé rozlehlá herna s hlídací službou pro nejmenší. „Oblíbenost herny vzrůstá každým rokem. Ve chvíli, kdy jsou již děti unavené a chtějí se ohřát, zatímco rodiče by rádi ještě chvíli lyžovali, je herna na Severáku ideálním řešením,“ upozorňuje na jedinečnou aktivitu na českých horách Petr Bažant. Ti zkušenější budou moci využít měřený úsek na sjezdovce vedle Arniky. „V alpských střediscích je to běžné a my chceme českým lyžařům dopřát stejné podmínky,“ doplňuje Petr Bažant ze Ski Bižu.

Aktuální informace o všech aktivitách v Jizerských horách můžete najít na stránkách www.skijizerky.cz

Jizerky CARD – nejlepší rodinná dovolená

Novinkou letošní sezóny je karta hosta Jizerských hor. Díky ní si užijete svoji dovolenou nebo i pár dnů či prodloužený víkend zcela naplno. Dostanete ji zdarma u svého ubytovatele nebo ji je možné zakoupit na informačních centrech.  Díky Jizerky Card můžete čerpat zajímavé slevy a cenová zvýhodnění.

Kartu dostanete při ubytování a jednoduše ji noste stále s sebou. V označených partnerských provozovnách získáte služby zdarma nebo výrazné slevy. Získání karty se jednoznačně vyplatí. V budoucnu vás budeme přednostně informovat o novinkách v Jizerských horách a připravovat pouze pro vás akční a cenově zvýhodněné nabídky.

Jizerky Card je produktem Sdružení na podporu cestovního ruchu v Jizerkách. Jedná se o neziskové sdružení právnických a fyzických osob, měst a obcí, které leží nebo podnikají v oblasti Jizerských hor. Cílem sdružení je propojit veřejnou a soukromou sféru a společně podporovat cestovní ruch v celé oblasti Jizerských hor.

Důvody pro využívání karty: 

-              Její pořízení je zdarma

-              až 15% sleva na skipasy pro oblast Skiaaréna Jizerky (Severák, Bedřichov, Špičák)

-              15% sleva v půjčovně a lyžařské škole Ski Bižu

-              15% sleva v půjčovně a servisu ALBI snowsport

-              7% sleva v prodejně sportovních potřeb ALBI snowsport

-              20 % sleva na vstup do libereckého Babylonu (Aquapark, Lunapark, IQPark, Wellness)

-              Zvýhodněné vstupné do Dinoparku Liberec. Sleva 20% na jednorázové vstupné.

-              Zvýhodněné jízdné na bobové dráze v Janově nad Nisou. Při zakoupení 5ti jízd dostanete 6tou ZDARMA.

-              3hod vstup do bazénu v Jablonci nad Nisou za cenu 1,5hodinového vstupu

-              Využívání skibusu zdarma